Hogyan alakítható ki hőszivattyúval padlófűtés?
A hőszivattyú padlófűtéssel kombinálva korszerű és hatékony megoldást jelent, a berendezésnek, a technológiának, valamint a fűtési rendszernek köszönhetően jóval hatékonyabbat, mint a hagyományos, legtöbb esetben gázüzemű radiátoros fűtési mód.
A padlófűtést a rómaiaktól kaptuk örökségül, és nemcsak anno, hanem ma is korszerű fűtési rendszernek számít. Sokakban él az a tévhit a padlófűtéssel kapcsolatban, hogy porossá teszi a helyiségek levegőjét, így az allergiások számára kimondottan egészségtelen, illetve keringési betegségeket okoz, ez azonban csak a túlzott és a szakszerűtlen használat eredményeképp van így. Hőszivattyúval kombinálva energia- és költséghatékony megoldást jelent.
Miért előnyös a padlófűtés?
A padlófűtés, illetve az egyéb felületi sugárzó fűtések előnye a hagyományos, radiátoros fűtéssel szemben, hogy akár 2-3 fokkal alacsonyabb beállított hőmérséklet esetén is ugyanolyan komfortot, léghőmérsékletet biztosítanak.
A nagyobb fűtési felületnek köszönhetően alacsonyabb fűtésivíz-hőmérséklettel üzemelnek, így kevesebb energiát használnak, ami a fűtési költségek csökkenését eredményezi, így a környezetnek is jót teszünk. A gazdaságos, környezetbarát működés fokozható, ha fűtési berendezésnek a zöldenergiát használó levegő-víz hőszivattyút választjuk mellé.
Röviden a hőszivattyúkról
Napjaink egyik legkorszerűbb fűtési megoldását jelentik a megújuló energiákat használó, de az üzemeléshez elektromos energiát igénylő energiatakarékos hőszivattyúk. Károsanyag-kibocsátásuk szinte zéró, vagyis kímélik a környezetet. Napelemes rendszerrel kombinálva működésük klímasemlegessé tehető.
Működésük a természetes hőelvonás elvén alapul, a hűtőszekrényéhez hasonló módon, csak fordítottan.
A berendezés alkalmas az otthonok fűtésére, a használati meleg víz ellátására, valamint egyes típusok esetében klimatizálásra is.
Attól függően, hogy melyik külső környezetből nyerik a hőenergiát, alapvetően 3 típusáról beszélhetünk: a levegő-víz, a víz-víz és a geotermikus hőszivattyúkról, illetve ide sorolhatók még a levegő-levegő vagy klímaberendezések is, mint a Midea Xtreme Save Pro klíma.
A hőszivattyú működése a hőmérséklet-különbségen alapul, így lehetséges az, hogy a levegő típusú hőszivattyúk esetében – hideg levegővel tudjuk fűteni az otthonokat. A levegő-víz hőszivattyú akár -25 ℃ külső hőmérséklet esetén is hatásos – bár ekkor hatékonysága csökken -, így a hazai viszonyok között jól használható.
A levegő-víz hőszivattyú padlófűtéshez
A leggyakrabban használt és legnépszerűbb típus a levegő-víz hőszivattyú, ugyanis ezt a berendezést szinte bárhová, egyszerűen lehet telepíteni, és a bekerülési költsége is ennek a legalacsonyabb a 3 típus közül. Előnye, hogy a kiépítéséhez nincs szükség kéményre, nem kell gázt bevezetni hozzá, valamint a kedvezményes H vagy GEO tarifák igénylésével a rezsiköltségek tovább csökkenthetők.
Új építés esetén – a rendszert eleve padlófűtéssel tervezve – a legoptimálisabb lehet a hőszivattyú fűtésre. Fűtéskorszerűsítés esetén körültekintést és szakmai tudást igényel, valamint egyes esetekben a teljes fűtési rendszer átalakítását, így nem biztos, hogy ez jelenti a legjobb megoldást.
A hőszivattyú padlófűtéssel kombinálva jelentős energiamegtakarítást jelent, ugyanis a padlófűtés rendszerében keringetett vizet nem szükséges túl nagy hőmérsékletre melegíteni a magas komfort érdekében sem. Ha pedig a hőszivattyú üzemelését napelem segítségével megtermelt elektromos árammal biztosítjuk, akkor szinte nulla lehet a rezsiköltségünk. Kétségeid vannak? Kérdés esetén fordulj hozzánk bizalommal!
0 comments on Hogyan alakítható ki hőszivattyúval padlófűtés?