Hogyan történik a hőszivattyú telepítése?
Hogyan történik a hőszivattyú telepítése?
A hőszivattyú telepítése a berendezés típusának függvénye mind a költségek, mind pedig a telepítés ideje szempontjából.
A hőszivattyúk korunk leggazdaságosabb, környezetbarát, megújuló energiákat használó alternatív épületgépészeti berendezései, melyek fűtésre, hűtésre és melegvíz előállítására is alkalmasak. Az energiaárak emelkedésének hatására, valamint a támogatások következtében hazánkban is egyre népszerűbb a telepítésük, mert gazdaságosan és jó vagy kiváló hatásfokkal működtethetők.
Milyen előnyei vannak a hőszivattyús fűtésnek?
A hőszivattyú hasonló elven működik, mint egy klíma, csak nem a levegőt melegíti/hűti, hanem a rendszerben keringetett vizet a hűtőközeg és a hőcserélők révén.
A hőszivattyú napjaink egyik legkorszerűbb, zöld energiaforrással működő, környezetbarát fűtési-hűtési megoldása, illetve a melegvíz-ellátás is biztosítható vele. Napelemes rendszerrel kombinálva pedig szolgáltatófüggetlen rendszert jelent.
Akkor működik hatékonyan, ha az épület tökéletesen és szakszerűen hőszigetelt, korszerű nyílászárókkal felszerelt. Új építésű és meglévő házak felújítása, fűtéskorszerűsítése esetén is használható megoldás.
A hőszivattyúk leggyakoribb típusai
A hőszivattyúkhoz soroljuk a levegő-levegő típusúakat is, amelyek tulajdonképpen a hűtő-fűtő klímaberendezések. Ezek a készülékek, mint a MIDEA Xtreme Save Pro split klíma is, a környezeti levegőt használják hőforrásként, azzal melegítik fel a helyiség vagy az épület levegőjét.
A leggyakoribb levegő-víz hőszivattyú a klímához hasonlóan a külső levegőből vonja el a hőt és használja fűtésre, hűtésre és HMV előállítására, így nagy hidegben alacsonyabb hatásfokkal működik. Hazánkban nem igényel alternatív fűtési megoldást. Működése megbízható, helyigénye kicsi, költséghatékonyság szempontjából is a legjobb és nem engedélyköteles.
A víz-víz hőszivattyúk a talajvíz hőjét használják, amely állandó hőmérsékletű, így ez a megoldás egész évben ugyanolyan hatékonyan, magas hatásfokon működik. A víz visszasajtolása miatti energiaigénye rontja a rendszer hatásfokát, így hazánkban kevésbé alkalmazott technológia.
A talajhő-víz hőszivattyú vízszintes megoldása a kapcsolódó csővezetékrendszer nagy helyigénye miatt és a terület növényzete számára kedvezőtlen. A függőleges, talajszondás rendszer kiváló hatásfokú, azonban igen költséges, engedélyköteles megoldás.
A hőszivattyú telepítése
A rendszer típusától függően relatíve bonyolult lehet, így a telepítés minden esetben helyszíni felmérést és gondos tervezést igényel. A klímatelepítés árairól, részleteiről oldalunkon tájékozódhatsz.
Levegő-levegő hőszivattyúk kül- és beltéren egyaránt telepíthetők. Az osztott vagy split változatban kapható, fűtésre optimalizált klímák esetén egy beltéri és egy kültéri egység kerül beépítésre. A levegő-levegő hőszivattyúk könnyedén integrálhatók intelligens otthon rendszerekbe, így a fűtést kényelmesen vezérelhető akár útközben is.
A típustól függően – amennyiben jelentős földmunka, precíz szerelés szükséges – a hőszivattyú telepítése hosszabb időt vehet igénybe. Korszerűsítés esetén a meglévő fűtési rendszert mindenképpen vizsgálatnak kell alávetni annak megállapítására, hogy alkalmas-e a rácsatlakozásra. Amennyiben módosítás, csere szükséges, a telepítés ideje megnövekszik.
Amennyiben környezetbarát levegő-levegő hőszivattyút szeretnél a hagyományos fűtésrendszer leváltására, keress minket, és felmérjük, alkalmas-e otthonod egy ilyen készülékre.
0 comments on Hogyan történik a hőszivattyú telepítése?