Hőszivattyú vezérlés – Minden, amit felhasználóként tudni érdemes
A hőszivattyú vezérlés a modern, elektromos vagy gázüzemelésű kazánokéval összehasonlítva a vezérlőegységnek köszönhetően egyszerű, akár alkalmazáson keresztül is irányítható. Azonban az energiahatékony üzemelés érdekében rendkívül fontos, hogy a szükséges vezérlési értékek helyesen legyenek beállítva, és ne a más rendszereknél megszokott módon kezeljük.
A hőszivattyú telepítését követően a projekt üzembe helyezési és átadási fázisában a telepítőnek alapos bevezetést kell adnia az új, megújuló energián alapuló fűtési rendszer használatáról. Az új rendszer megértése, valamint magának a hőszivattyúnak a helyes beállításai és működési paraméterei segítenek abban, hogy a berendezés a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa. Bejegyzésünkben megosztjuk veled a legfontosabbakat, ezzel is segítve a döntést.
Röviden a hőszivattyúról
A hőszivattyú a jövő megoldása, olyan korszerű épületgépészeti berendezés, amely a környezet hőjét, vagyis megújuló energiát használva biztosítja az otthonok kellemes klímáját egész évben, vagyis a fűtésen kívül hűtésre is használható, illetve megfelelő rendszerben a használati meleg víz előállítását is biztosítani tudja. Gazdaságos alternatívát jelent, ugyanis az üzemeléshez minimális elektromos energiát igényel, így napelemes rendszerrel kombinálva akár teljesen klímasemlegessé is tehető a rendszer.
Annak függvényében, hogy miből nyerik az energiát, beszélhetünk levegő-levegő, vagyis fűtő klímáról – mint amilyen a Midea Xtreme Save Pro -, levegő-víz, a talajvíz hőjét hasznosító víz-víz, valamint a föld hőjét kiaknázó geotermikus hőszivattyúkról.
A legelterjedtebb megoldás a levegő-víz típusú berendezés, mivel szinte bárhová telepíthető, nem igényel komoly előkészületeket, illetve az alaptípusok közül ennek a legkisebb a bekerülési költsége.
Kényelmes vezérlés
A berendezés a vezérlőnek köszönhetően nemcsak a teljesítmény maximális kihasználását biztosítja, de tökéletes kényelmet is garantál a használók számára, hiszen ezen keresztül a hőszivattyú összes funkciója beállítható.
A vezérlő különféle hozzáférési szintekkel rendelkezik – felhasználói, szerelői és szervizszint -, de a lakástulajdonosoknak csak a felhasználói szinthez kell hozzáférniük, mivel ez mutatja a hőszivattyú működési információit és a felügyeleti kijelző funkciót.
A lakástulajdonosoknak soha nem kell módosítaniuk a vezérlőn beállított paraméterértékeket, ezeket a telepítő mérnök állítja be az üzembe helyezéskor. A vezérlő ugyanis arra szolgál, hogy a háztartások figyelemmel kísérjék a hőszivattyú működését.
A Zone Klíma léghőszivattyúi kompatibilisek a legtöbb harmadik féltől származó vezérléssel, vagyis távolról is kezelhetők, amennyiben a vezérlők WiFi-kapcsolattal és támogató alkalmazással rendelkeznek, amely lehetővé teszi a helyiségek hőmérsékletének mobileszközön keresztül történő beállítását.
A hőszivattyú vezérlés legfontosabb elvei
A vezérlési logikának biztosítania kell, hogy a jó komfortérzet fenntartása mellett a leggazdaságosabb hőforrást használjuk először, a kiegészítő forrásokat csak akkor, ha a szivattyú kapacitása nem képes kezelni az igényeket.
A hőszivattyúkat nem szabad teljesen kikapcsolni. Ennek oka, hogy költséges lehet a hőszivattyú kikapcsolt állapotának következtében jelentősen lecsökkent hőmérsékletet elérni.
Hasznos lehet nappali és éjszakai üzemmódokat, valamint automatikus zónavezérlést beállítani. Azonban érdemes tudni, hogy a berendezés a készenléti állapotban is energiafogyasztással jár. Telepítés után, a hőszivattyú vezérléssel kapcsolatos kérdés esetén keresd szakértő kollégáinkat!
0 comments on Hőszivattyú vezérlés – Minden, amit felhasználóként tudni érdemes