Lehetséges a padlóhűtés hőszivattyúval?
A padlóhűtés hőszivattyúval egy lehetséges energiahatékony, környezetkímélő légkondicionálási megoldás, hiszen a hőszivattyúk bizonyos típusai alkalmasak a fűtés és melegvíz-előállítás mellett hűtésre is. A hőszivattyú padlófűtéssel összekapcsolva nemcsak fűtésre, hanem hűtésre is használható, ilyen esetben a padló alatti csöveken hűtött vizet keringet a rendszer, ezáltal a padlófelületet hűvösen tartja, stabil hőmérsékletet, egyenletes eloszlást biztosít.
Az egyre forróbb nyarak miatt mind többen szereznek be légkondicionáló berendezéseket, hogy átvészeljék a kánikulát, ám nem ez az egyetlen lehetséges módja annak, hogy otthonodban elviselhető hőmérsékletet tartson. A magas energiaárak miatt különben is érdemes átgondolni a meglévő fűtési rendszert, és a hagyományos energiahordozókról a megújuló energiaforrások valamelyikére váltani.
Mi az a hőszivattyú és miért jó?
A hőszivattyú a tüzelőanyag elégetése helyett a hőenergiát használja fűtésre, hűtésre és meleg víz előállítására: kivonja a hőt a kültérből és a rendszeren keresztül a beltérbe szállítja. Néhány hőszivattyú ennek ellenkezőjét is kínálja, és közben hűti a házat. A hőszivattyúknak különböző típusai léteznek, attól függően, hogy milyen környezeti közegből nyerik ki a hőenergiát.
A leggyakoribb típus a szinte bárhova telepíthető levegő-víz hőszivattyú, amely a levegőből, illetve a talaj-víz hőszivattyú, amely a talaj hőjéből nyeri az energiát. A hőszivattyúkról mindent megtudhatsz korábbi blogbejegyzésünkből.
A berendezések ideális esetben, minél kisebb a hőmérséklet-különbség a hőforrás és a hőhordozó közeg között, annál kevesebb energiát igényelnek: kb. 25% villamosenergiát és 75% korlátlanul rendelkezésre álló, ingyenes környezeti energiát használnak.
A hőszivattyú hatékonyan üzemeltethető az alacsony hőmérsékletű felületfűtési rendszerekkel, mint amilyen a padló-, a fal- és a mennyezetfűtés, illetve az alacsony hőmérsékletű radiátorok.
Hogyan működik a padlóhűtés hőszivattyúval?
Az alacsony hőmérsékleten üzemelő felületfűtések, így a padlófűtés vagy -hűtés is korszerűbb és energiahatékonyabb megoldást jelent a hagyományos, radiátoros fűtéshez képest családi házak, társasházi lakások, valamint irodák esetében is.
Miért gazdaságosabb a felületfűtés, felülethűtés?
- A rendszer 2-3 °C-kal hűvösebb léghőmérsékletet biztosít, azonban a rendszer sugárzó hatása miatt ez a hőmérsékletkülönbség nem érzékelhető.
- A fűtési víz hőmérséklete is jóval alacsonyabb, mert jóval nagyobb a fűtési felület. Az alacsonyabb fűtési/hűtési hőmérséklet eléréséhez jóval kevesebb energia is elegendő.
További előnye, hogy jól működtethető együtt a környezetbarát, megújuló energiaforrással, a hőszivattyúval. Az energiamegtakarítás tovább fokozható, ezáltal a havi rezsi tovább csökkenthető, ha a hőszivattyú nemcsak a fűtéshez szükséges hőenergiát, a klimatizálási energiaigényt, hanem a használati meleg víz előállítását is biztosítja. Blogunkban további érdekességeket is találsz a témával kapcsolatban.
A hőszivattyús padlóhűtés további előnyei
A helyiség hőmérsékletének a sugárzó fűtés és hűtés révén történő csökkentésével nemcsak a levegő minősége javul, hanem a légkondicionálókkal járó légszennyezés és huzat is megszűnik. Ez, illetve a porfelhalmozódás megszűnése egészségesebb környezetet teremt az allergiások, asztmások számára.
A padlóhűtés hőszivattyúval energiahatékony megoldást jelent, mivel a hagyományos hűtőberendezésekkel járó hátrányok nélkül képes hűteni az otthonokat. Biztosítsd otthonod kényelmét hőszivattyúval, kérj árajánlatot még ma!
0 comments on Lehetséges a padlóhűtés hőszivattyúval?